دسته‌بندی نشده

اصول ست کردن لباس

اصول ست کردن لباس

اصول ست کردن لباس

اصول ست کردن لباس را امروزه افراد با هر نوع جنسیتی جزء اصول و نکات بسیار خاصی با اهمیت بالا در نظر می گیرند. شما به راحتی می توانید با با هر نوع پوششی سبک مختلفی را برای ست کردن لباس خود مشخص کنید. توجه داشته باشید که معمولا دقت به رنگ های اولیه و ثانویه و ترکیب آن در کنار دوخت لباس از جمله موارد مهمی است که به هیچ عنوان نباید از لحاظ زیبا شناسی به آن بی‌ توجه بود.

 قاعدتا رنگ شناسی از جمله واجبات اصلی برای ست کردن لباس است. می‌تواند به هماهنگی و همخوانی هرچه بیشتر رنگ ها اشاره واضحی داشته باشد. البته اندازه بودن لباس در کنار رنگ بندی درست خود جزء اصول کلی و مهمی است که به حساب می آید. به همین دلیل، به هیچ عنوان نباید از لباس های بسیار بزرگ استفاده کنید. چنان چه جزء افرادی هستید که کمر باریکی دارید، به هیچ وجه استفاده از کمربند را نادیده نگیرید. البته نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که ما در ادامه این مقاله این نکات را برای شما بازگو می کنیم.

نکات ست کردن لباس با توجه به اندام

 برای به کارگیری اصول ست کردن لباس سعی کنید اگر قصد دارید بدن خود را لاغر تر نشان دهید، از لباس هایی با یک طیف رنگی یکرنگ برای بالاتنه و پایین تنه خود استفاده کنید. البته رنگ های متفاوت نیز می تواند قد شما را بلند تر نشان دهد.

هم چنین برای این که اندام شما لاغر تر دیده شود می توانید از لباس های بالا تنه و پایین تنه یک رنگ و و استفاده از پارچه های کتان، نخی و البته رنگ های تیره را مد نظر داشته باشید. برای آن دسته از افرادی که قصد دارند قد آن ها بلندتر دیده شود صددرصد لباس های متفاوت با رنگ های گوناگون می تواند انتخاب مناسبی است. خانم های عزیز طبق اصول ست کردن لباس باید بدانند که روسری باید به سمت پایین آویزان باشد، البته اگر قصد دارند قد خود را بلندتر به نمایش بگذارند.

اصول ست کردن لباس

اصول ست کردن لباس

·        ست کردن لباس خانم های قد بلند

خانم های قد بلند بهتر است از کمربند های پهن، شلوار راسته، کیف دستی های بزرگ، لباس های متفاوت با رنگ های گوناگون، دامن دمپا گشاد، لباس های طرح دار افقی و کفش های بدون پاشنه استفاده نمایند. به هر حال اگر افراد به خوبی با اصول ست کردن لباس آشنایی نداشته باشند، حتی اگر از لباس های گران قیمت استفاده کنند، باز هم آن چنان جذابیتی را برای استایل خود مشاهده نمی کنند.

  • ست کردن لباس خانم های کوتاه بلند

خانم های قد کوتاه نیز بهتر است از کفش های پاشنه بلند، لباس هایی با طرح های عمودی، دامن های بلند و لباس های یک رنگ استفاده کنند. این چنین می توانند مطابق با اصول اصول ست کردن لباس یک استایل زیبا و شیک را به نمایش بگذارند.

   رنگ شناسی

  با شناخت رنگ های اولیه و ثانویه می‌توان طبق اصول ست کردن لباس از رنگ های مختلف برای انتخاب لباس در تمامی فصول استفاده نمود. معمولا سیاه و سفید جزء رنگ هایی هستند که به راحتی می توانید آن را با هر رنگی هماهنگ کنید. بسیاری از طراحان ترکیب رنگ سفید را یک ترکیب عالی با درخشندگی بالا معرفی می کنند.

چنان چه شما قصد دارید که لباس خود را با توجه به اصول ست کردن لباس به نمایش بگذارید، رنگ  سفید می‌تواند گزینه ایده ‌آلی باشد، اما رنگ مشکی یک حالت تند و تیز را به ترکیب رنگ ها القاء می کند.

بررسی رنگ ها

رنگ قرمز از جمله رنگ های جذاب است که شما باید به این نکته توجه کنید که این رنگ اگر به صورت اصولی ترکیب نگردد، طبق اصول ست کردن لباس به هیچ عنوان نمی توانید جذابیت آن چنانی را انتظار داشته باشید.

رنگ آبی، یکی دیگر از رنگ های بسیار خاص است که شما این اختیار را دارید، آن را با رنگ نارنجی به شکلی قابل قبول ست کنید. البته در استفاده از این رنگ نباید به هیچ عنوان زیاده روی کنید. توصیه ما به شما این است که برای ست کردن لباس خود نیز از رنگ سبز غافل نشوید این رنگ حقیقتا معجزه می کند.

خاطر نشان می کنیم رنگ های سفید، مشکی، سبز، آبی، زرد و قرمز را می توان یک ترکیب فوق العاده در نظر گرفت. سبز همیشه جزء رنگ های بسیار خواستنی و البته محبوب است که نباید مزایای استفاده از این رنگ را نادیده گرفت.

البته رنگی که مکمل رنگ سبز است بدون شک رنگ قرمز نامیده می شود که با توجه به اصول ست کردن لباس می توانید از این 2 رنگ خاص به شکلی ویژه استفاده کنید. هماهنگی رنگ بنفش با مشکی، سفید، بنفش، قرمز، آبی و زرد را به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت.

هم چنین مکمل رنگ بنفش، رنگ فوق العاده زرد است که می تواند برای انتخاب رنگ لباس یک ترکیب فوق العاده باشد. در پوشش، شما نباید چندان از رنگ نارنجی استفاده کنید،  این رنگ جزء رنگ های بسیار محتاطانه است که نباید به هیچ عنوان سرخود از این رنگ استفاده گردد.

اصول ست کردن لباس

اصول ست کردن لباس

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با فاکتور های کلیدی اصول ست کردن لباس آشنا کنیم. متاسفانه برخی با این اصول آن چنان آشنایی ندارند. همیشه ضمن خرید لباس های گران قیمت، از استایل و نوع پوشش خود هیچ گونه رضایتی ندارند.

اما زمانی که شما بدانید باید از چه رنگ هایی با توجه به نوع اندام فیزیکی خود استفاده کنید. قطعا نتیجه پایانی برای شما می تواند یک نتیجه بسیار خوشایند باشد. خاطر نشان می کنیم که اهمیت ست کردن لباس به شرایط مالی و یا جایگاه افراد هیچ گونه ارتباطی ندارد. شما تنها باید بدانید که از چه رنگ هایی در چه شرایطی وابسته به استایل خود استفاده کنید.

این چنین است که با کم ترین هزینه زیباترین و جذاب ترین تیپ ظاهری را می توانید به نمایش بگذارید. با پیشرفت تکنولوژی به سادگی در سایت های معتبر اطلاعات قابل قبولی را برای شیوه های ست کردن لباس می توان دنبال کرد، کافیست یک سایت مطمئن را به عنوان منبع خود در نظر بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *